Täiskasvanute koolitaja baaskoolitus – vali õppimine reaalajas veebis või klassis!
Suur rõõm on kutsuda sellele koolitusele koolitajaid. Koolitus on väga heaks toeks kutseeksamiks valmistumisel. Täiskasvanute koolitaja kutset annab välja täiskasvanute koolitajate assotsiatsioon ANDRAS, rohkem infot siin.
Vastastikuse sobivuse korral on lõpetajatel võimalus hakata meie koostööpartneritena tööle.
Lisaboonusena pakume ka individuaalse mentorluse ja praktika võimalust.
Koolitusel kasutame tõenduspõhist lähenemist kombineerituna näidetega igapäevasest praktikast. Kõik õppijad saavad individuaalse tagasiside õpingutele ning koostavad täiskasvanute koolitaja kutse taotlemise dokumentide kavandi.
Meil on pigem väikesed õpperühmad ning igal õppijal on võimalik saada individuaalset tuge ja nõustamist. Õpiteekonna juhtkoolitajaks on andragoog ja 7.kutsetasemega täiskasvanute koolitaja Ülle Mugu, kelle tagasisidet on võimalik lugeda siit. Lisaks on koolitusel kaasatud ka kaaskoolitajatena haridusvaldkonna tippspetsialistid.
Koolituse eesmärk: Koolituse sihtgrupiks on koolitajad, kelledel on soov oma teadmisi kaasajastada ning mõtestada.
Sihtrühm: Koolituse sihtgrupiks on koolitajad, kelledel on soov kaasajastada ja mõtestada enda oskusi või minna taotlema täiskasvanute koolitaja kutset.
Koolituse sisu: Koolituse koostamise aluseks on võetud Täiskasvanute koolitaja tase 6 kutsestandardis kirjeldatud kompetentsid:
B.2.1 Õppeprotsessi ettevalmistamine, B.2.2 Õppeprotsessi läbiviimine, B.2.3 Õppeprotsessi analüüs ja hindamine, B.2.5 Professionaalne enesearendamine
Täiskasvanukoolituse põhiprintsiibid. Andragoogika olemus.
Täiskasvanuõpet reguleeriv seadusandlus. Täiskasvanute koolitaja tööks vajalikud õigusaktide üldine ülevaade. Kutsekoda ja kutsestandard. Eetika koolitaja töös. Õppeprotsessi ettevalmistamine . Õpperühma õpivajaduste väljaselgitamine. Õppekava koostamine ja koolituse planeerimine.
Koolituse sisu ettevalmistamine. Õppematerjalide ja -vahendite koostamine, valimine, kohandamine ja uuendamine. Autoriõigused. Täiskasvanud õppija olemus ja eripära. Vähenenud töövõimega täiskasvanud õppija õppeprotsessis. Tagasiside andmine ja saamine. Õpiväljundite saavutamise hindamine. Õppeprotsessi läbiviimine. Õppijate toetamine õpieesmärkide seadmisel. Õppekeskkonna kujundamine. Grupiprotsessid ja nende suunamine. Keerukad olukorrad koolitustel ja toimetulek nendega. Enda tegevuse hindamine õppeprotsessis. Koolitaja psühholoogiline heaolu ja tööstressiga toimetulek, läbipõlemise ennetamine. Eneserefleksiooni olemus, eesmärk ja tööriistad. Koolitusprotsessi juhtimine organisatsioonides. Läbirääkimised tellijaga. Müük ja turundus koolitusvaldkonnas. Koolitaja isikubränd.
IKT vahendid õppeprotsessis. Portfoolio ja õppematerjalide loomine veebis.
Õpiväljundid. Koolituse läbinud õppija:
• Koostab õppekava, mis vastab seaduse nõuetele
• Kujundab täiskasvanute koolitajana koolitusel keskkonna, mis toetab täiskasvanute õppimist
• Kasutab koolitajana oskuslikult digivahendeid
• Kirjeldab enda kogemust koolitajana endeseanalüüsi vormil
• Teab erinevaid müügi ja turunduse võimalusi koolitaja töös.
Koolituse toimumise ajad leiad meie koolituskalendrist.
Koolitaja: Ülle Mugu
Koolituse maht: 160 ak/h millest:
72 ak/h on auditoorne töö
8 ak/h on praktiline töö õppekeskkonnas
80 ak/h iseseisev töö, millele koolitaja annab tagasisidet
Ühe õppija koolituse maksumus: 1200 eurot + km. Kokku koos käibemaksuga hind: 1464 eurot
Personaliekspert OÜ on Töötukassa koolituskaardi partner. Rohkem infot siin: https://www.tootukassa.ee/content/teenused/mis-koolituskaart