Kuidas minust kuu ajaga müügiesindaja sai?

2018. aasta juuni lõpus saabusin tagasi Eestisse peale mõningast ringi vaatmist laias maailmas. Alguses võtsin rahulikult, ma ei kiirustanud tagasi tööturule vaid võtsin aja maha ning nautisin kaunist Eesti suve. Augusti keskel hakkasin aga taas tööle kibelema.

Peaegu kolm kuud tulutut kandideerimist

Augusti keskpaik kuni oktoobri lõpp kandideerisin tööle ca 30 erinevasse ettevõttesse. Tulutult. Selle perioodi jooksul ei õnnestunud mul pääseda isegi ühelegi tööintervjuule. Selleks ajaks muutus kogu situatsioon juba natukene frustreerivaks ning ma ei mõistnud päris täpselt, et mida ma valesti tegin. Mõlgutasin isegi mõtteid tagasi välismaale minemisest. Kuid kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Appi tulid Eesti Töötukassa, Ülle Mugu ja Personaliekspert Koolitused.

Kuu aega täis põnevaid koolituspäevi

Eesti Töötukassa kulude ja kirjadega panin ennast kirja Personaliekspert Koolituste müügiesindaja intensiivkursusele ning ehki ma läksin koolitusele üsna skeptilise meelestatusega, siis tagantjärele vaadates on näha, et tegu oli suurepärase otsusega.

Kuu aja vältel käisime läbi erinevad teemad aktiivmüügist suhtlemispsühholoogiani, turundusest erinevate müügitehnikateni, läbisime mitmeid müügitöö praktikume ja palju-palju muud. Kõik õppepäevad olid täis huvitavaid teemasid, kaasahaaravaid praktilisi ülesandeid ning nalja ja naeru. Lisaks sai tutvutud mitmete toredate inimestega!

Meie müügiesindajate lend kursuse lõpupeol

Hea müügimees peab esimesena maha müüma iseenda

Lisaks kõigele varem nimetatud teemadele ja väärt teadmistele, õppisime ka seda, kuidas potensiaalsetele tööandjatele maha müüa iseennast, alustades kandideerimisdokumentidest ja lõpetades tööintervjuul käitumisega. Õpitut kasutades muutsin ma oma kandideerimisdokumente ning juba koolitustsükli keskel hakkasid saabuma esimesed kutsed tööintervjuudele ning vähem kui kuu aega peale koolituse lõppu olin leidnud endale müügitöö, millega tegelen tänaseni.

Nagu ma varasemalt mainisin, siis ma saabusin müügiesindaja intensiivkursusele töötu skeptikuna, kuid lahkusin motiveeritud, enesekindla ning täiendatud teadmistega müügiesindajana. Õpitud teadmisi rakendan oma igapäevatöös tänaseni.

Just nii võib minna ka Sinuga!

Huvi korral saate müügiesindaja intensiivkursuse ning ka paljude teiste koolitustega tutvuda visates pilgu peale meie Koolitusekalendrile.

Juhul, kui soovid ennast täiendada Töötukassa kaudu, siis infot koolituste kohta leiad ka Töötukassa kodulehelt.

Põnevat õppimist ja päikeselist suve!

Feliks Golding