Õppides õnnelikuks!

Personaliekspert Koolitused on rõõmus – meile satuvad õppima alati väga motiveeritud ja ägedad õppijad. Nende tööalast karjääri on vahva toetada koolituste kaasabil. Absoluutselt iga õppija on väärt „aasta õppija“ tiitlit! Seekord aga oleme teinud valiku tutvustada ühte Personaliekspert Koolitused „aasta õppijat“ – Annika Vinklerit.

Kevadine koroonapuhang tõi kaasa ohtralt koondamisi ja muid muutusi tööturul. Nii jäi ka Annika koroonalainele ette ja ta koondati. Lühikese aja jooksul on ta õppinud juba mitmel meie koolitusel ja läbib ka tööpraktikat.

Järgnevalt vastab Annika Vinkler küsimustele.

  1. Milline on Sinu taustainfo?

Olen 39 aastat noor. 17 aastat olen olnud juuksur, sellest 10 aastat iluteenindaja/ tegevjuht. Lõpetasin iluvaldkonna karjääri töö iseloomust tuleneva allergia tõttu. Kaks aastat olin tootejuht ning mind koondati koroona tõttu. Nüüd olen loomepuhkusel ja tegelen enese arenguga.

    2. Miks Sulle meeldib õppida?

Olen alati jooksvalt täiendanud ennast nii erialaselt kui isikuarengu vaatenurgast. Mind lihtsalt huvitab kuidas asjad toimivad. Iga kursus on ka väike enese proovilepanek, kas saan hakkama ja kus asun mina antud valdkonnas? Eneseanalüüs mõnes mõttes.

    3. Miks Sulle meeldis Personalieksperdis õppida?

    Personaliekspert Koolitused loob õppijale turvalise õpikeskkonna. Sa tunned, et oled väärtuslik ja hoolega hoitud. Protsess on sujuv, läbimõeldud, professionaalne. Ülle Mugu on soe ja karismaatiline inimene kes arvestab õppijaga igal tasandil. On tunda, et inimene teeb seda millesse ta usub ja mis on tema kirg. Kõge rohkem hämmastas mind tema võime rääkida põnevaks ja arusaadavaks erinevad seaduste paragrahvid. Personaliekspert Koolituste koolituskalendris (koolituskalender ) on nii palju põnevaid koolitusi, mis toetavad minu arengut.

    4. Kuidas on õppimine Sinu võimalusi avardanud?

Iga uus teadmine avab uue ukse. Tuleb vaid ise näha võimalusi ja mitte keskenduda sellele mida pole. Lisaks teadmistele saan juurde enesekindlust, motivatsiooni ja pealehakkamist. Uued tutvused, värsked ideed = palju võimalusi.

    5. Miline on Töötukassa roll Sinu karjääris?

Töötukassa on mind väga toetanud tegemaks karjääripööret. Erinevad koolitused ja tööpraktika annavad nii teadmised kui enesekindluse uuel alal edasiminekuks ning tõstavad, minu kui potensiaalse uue töötaja väärtust tööandja silmis. Olen väga tänulik Töötukassa abivalmis konsultantidele pühendumise eest, mis nad minule ja teistele samas olukorras olijatele pakuvad. On palju erinevaid meetmeid (vt https://www.tootukassa.ee/content/teenused?fbclid=IwAR2YS9M8GUMVL5WVOZM0AvlFm-73OuqHB1gQmMpenfAPIXBS8mftpcM6ldA) ja nendes orienteeruda on esialgu keeruline. Abivalmis konsultandiga aga lihtne!

    6. Kuidas tööpraktika toetab Sinu professionaalsust?

Mina kui värskelt kursuse lõpetanu vajan väga kohest teadmiste rakendamist praktikasse. Kahjuks tööturg on praegu pingeline. Praegu on konkurents väga tihe ning otse tööle väga raske saada (isegi Tallinnas). Seetõttu on tööpraktika  suurepärane võimalus alustada teadmiste kinnistamisega. Mul on võimalus lahendada päriselus tekkivaid situatsioone kogenud juhendaja käe all. See on algajale turvaline aga samas ka väljakutset pakkuv võimalus. Saan väärtusliku kogemuse valdkonnas mis mind paelub.

 7. Mida soovitad teistele samas olukorras olijatele – kuidas valida koolitust? Kuidas planeerida enda karjääri?

Pange tähele koolitusfirma ja koolitaja tausta. Millised on praktilised kogemused, kas on kutsetunnistus, millist vastukaja on varasemalt saadud. Tean omast kogemusest kui suur vahe on kas koolitust viib läbi andragoog või lihtsalt tark inimene.

Tehke ära eeltöö. Kui koolitusprogrammis on soovitatavat kirjandust siis tutvuge sellega enne kursuse algust. See aitab palju uue materjali omastamisel, on hea taustainfo ja toetab protsessi.

Mulle tundub, et karjäär planeerib ennast ise ? Loomulikult on tarvis teha teadlike valikuid, olla avatud ja suhelda inimestega. Karjäärivalikul ei saa eksida kui teed seda mida armastad, kõik muu tuleb siis ise sinuni.

Annika koolituse lõpetamine

Oleme tänulikud kõikidele endistele praegustele ja tulevastele õppijatele, et õpite või õppisite Personaliekspert Koolitustes endale konkurentsieelise!