Millised on 10 levinumat viga, mida tehakse CV kirjutamisel?
CV kirjutamisel võib esineda mitmeid vigu, mis võivad mõjutada selle tõhusust ja professionaalset muljet. Siin on mõned levinumad vead:
- Grammatika- ja õigekirjavead: Grammatika- ja õigekirjavead võivad luua halva mulje ning peegeldada hoolimatust ja vähest motivatsiooni kandideerida.
- Ebapiisav kohandamine: Hea toon on enda CV-d kohandada vastavalt konkursile ning esitleda eelkõige antud konkursi raames nõutavaid kompetentse. Kui teie CV ei ole kohandatud konkreetsele tööpakkumisele, võib see jätta mulje, et te ei ole motiveeritud või piisavalt pühendunud.
- Puudulikud kontaktandmed: Kui teie kontaktandmed pole täielikud või täpsed, võib see raskendada teiega ühenduse võtmist. On palju juhtumeid, mil jääb kandidaadil tööpakkumine saamata, sest tema kontaktandmed on valed.
- Pikkus: Liiga pikk CV võib tunduda tüütu ja väsitada lugejat. Püüdke hoida CV-d ühe, maksimaalselt kahe lehekülje pikkusena. CV pikkus ei peegelda professionaalsust – et mida pikem CV, seda professionaalsem. Mõnikord on hoopis vastupidine efekt. Suur oskus onvälja filtreerida õige info. Üheliigilised kogemused võib ka grupeerida – nii on mugavam lugeda.
- Puudulik struktuur: CV peaks olema hästi struktureeritud ja lihtsasti loetav. Kui see on liiga ebakorrapärane, võib see segadust tekitada ja teie saavutusi varjutada.
- Vale teave: Vale teabe esitamine tekitab usaldamatust ja lõppkokkuvõttes kahjustab teie mainet. On palju juhtumeid, mil “unustatakse” mainida, et ülikool on lõpetamata. Mõnel pole veel alustatudki, aga märgitakse ikka.
- Liigne jutustamine: Teie CV peaks olema konkreetne ja fokusseeritud. Liigne jutustamine võib muuta selle loetamatuks ja vähendada olulise teabe mõju. Oluline info kaob sõnade vahu sisse ära.
- Puuduvad tulemused: Kui kirjeldate oma töökogemust, peaksite keskenduma ka saavutustele ja konkreetsetele tulemustele, mitte ainult ülesannete loetlemisele.
- Puuduvad soovitajad: Kui võimalik, lisage oma CV-le soovitajad. Puuduvad soovitajad võivad jätta mulje, et teie kandidatuur ei ole usaldusväärne.
- Ebaprofessionaalne e-posti aadress: Kasutage oma CV-s professionaalset e-posti aadressi. Ebaprofessionaalne e-posti aadress võib jätta halva ja ebausaldusväärse mulje.
Lisaks usalda enda kogemust ja isikupära- ära lase tehisintellektil enda kandideerimisdokumente valmis kirjutada!
Edukaid kandideerimisi!